Edinburgh Castle is een imposant kasteel gelegen in het hart van de Schotse hoofdstad Edinburgh. Het is één van de meest bezochte toeristische attracties in Schotland en trekt elk jaar miljoenen bezoekers uit de hele wereld.
Wanneer je door de stad loopt kun je niet om het kasteel heen, en daarom kan dit indrukwekkende gebouw natuurlijk ook niet op onze website ontbreken.
Geschiedenis van Edinburgh Castle
Het strategische locatie van Edinburgh Castle was al duidelijk in de ijzertijd, toen men een heuvelfort op de rots bouwde. Vroegmiddeleeuwse poëzie vertelt over een oorlogsgroep die zich hier een jaar lang feest voordat ze in de strijd hun dood tegemoet gaan.
Het kasteel is vaak belegerd. Zo verandert het tijdens de onafhankelijkheidsoorlogen vele malen van eigenaar. In 1314 heroveren de Schotten het kasteel op de Engelsen tijdens een gedurfde nachtelijke inval onder leiding van Thomas Randolph, de neef van Robert the Bruce.

Koningen en koninginnen
Edinburgh Castle was vele eeuwen lang de thuisbasis van koningen en koninginnen. Koningin Margaret (die later heilig is verklaard) stierf hier in 1093. De kapel die haar zoon, koning David I, ter ere van haar bouwde, is het oudste gebouw van Edinburgh.
In de Great Hall, die in 1511 is voltooid voor koning James IV, vonden grote banketten en staatsevenementen plaats. Maar de koning had weinig tijd om van zijn nieuwe aanwinst te genieten. Jacobus IV stierf in de Slag bij Flodden in 1513, toen hij vocht tegen Engelse troepen die door zijn zwager, koning Hendrik VIII van Engeland, waren gestuurd.
Boven de deur van het koninklijk paleis staan de vergulde initialen MAH – voor Mary Queen of Scots en haar tweede man Henry Stewart, Lord Darnley. Mary bevalt in 1566 in het Koninklijk Paleis van James VI. Hij wordt koning van Schotland toen hij 13 maanden oud was en verenigt de kronen van Schotland en Engeland in 1603.
Militaire basis
Na de ‘Unie der kronen’ van 1603 is Edinburgh Castle nog zelden bezocht door de regerende vorst, maar vanaf de jaren 1650 groeit het uit tot een belangrijke militaire basis. De verdediging is herbouwd en verbeterd als reactie op de Jakobitische opstanden van 1689-1746. Er zijn nieuwe geschutsbatterijen gebouwd, zoals Dury’s Battery, en nieuwe barakken, zoals het Queen Anne Building, om de vele soldaten en officieren te huisvesten.
Ongeveer 600 soldaten worden ondergebracht in de Nieuwe Kazerne, gebouwd tijdens de Napoleontische oorlogen met Frankrijk. Het wordt nog steeds gebruikt door het leger.
Tussen 1757 en 1814 doet het kasteel dienst als gevangenis, de gewelven zijn dan de thuisbasis van vele honderden krijgsgevangenen.
Bezienswaardigheden van Edinburgh Castle

Edinburgh Castle is rijk aan bezienswaardigheden, die elk een belangrijk stuk Schotse geschiedenis vertellen. Hieronder vindt u enkele van de meest populaire attracties die het kasteel te bieden heeft:
- De St. Margaret’s Chapel: Dit is de oudste kapel in Edinburgh en stamt uit de 12e eeuw.
- De Stone of Destiny: Dit is een oud Schots symbool dat gebruikt is om nieuwe koningen te kronen. Het is nu te zien in de kapel van Edinburgh Castle.
- De Royal Palace: Dit is de voormalige residentie van de koningen van Schotland en biedt een uniek inzicht in de rijke geschiedenis van het koninkrijk.
- De Crown Jewels: Deze collectie van juwelen en kronen zijn de oudste kroonjuwelen van Groot-Brittannië.
Wist je dat Edinburgh Castle…
- op Castle Rock, een oude vulkanische plug, ligt?
- de Stone of Scone (of Stone of Destiny) hier te zien is?
- je daarnaast er ook de Schotse kroonjuwelen kan bezichtigen?
- de kroon van Schotland tijdens de Tweede Wereldoorlog onder een middeleeuwse kast in de David’s Tower verborgen hield?
- het oudste gebouw van Edinburgh bevat?
- dit de St Mary Chapel uit 1130 is?
- dit gebouw er neer is gezet door David I ter nagedachtenis van zijn moeder?
- er elke dag een kanonschot wordt gevuurd om precies één uur ’s middags, behalve op zondag?
- dit sinds 1861 wordt gedaan om het scheepsverkeer op de Firth of Forth te laten weten hoe laat het is?
- bij de entree twee beelden heeft staan, namelijk Robert the Bruce en William Walace?
Foto’s Edinburgh kasteel
Meer informatie
Wil je nog meer weten van Edinburgh Castle? Ga dan naar hun website: https://www.edinburghcastle.scot